ENR GLOBAL

Top 250 Uluslararası İnşaat Firmaları

Sadece Türkiye firmalarının sıralaması
(Kaynak: ENR.com)

 Firma AdıRank 2017Rank 2016Rank 2015Rank 2014
1RENAISSANCE CONSTRUCTION 38443753
2POLIMEKS INSAAT TAAHHÜT VE SAN. TIC. AS 42406285
3ENKA CONSTRUCTION & INDUSTRY CO. INC. 72796552
4TAV CONSTRUCTION 76818283
5YAPI MERKEZI INSAAT VE SANAYI AS 7893111127
6ALARKO CONTRACTING GROUP 79-184162
7LIMAK INSAAT SANAYI VE TICARET AS 85135145163
8ANT YAPI INDUSTRY & TRADE JSC- 868692107
9GAP INSAAT YATIRIM VE DIS TICARET AS 92137--
10UNIVERSAL ACARSAN HEALTHCARE & HOSPITAL CONSTR. 98---
11NATA CONSTRUCTION TOURISM TRADE & INDUSTR 10598116116
12MAPA INSAAT VE TICARET AS 109133177172
13ÇALIK ENERJI SANAYI VE TIC. AS 11010189157
14TEKFEN CONSTRUCTION AND INSTALLATION CO. INC. 11211890101
15SEMBOL ULUSLARARASI YATIRIM TARIM PEYZAJ INS. 125157--
16DOGUS INSAAT VE TICARET AS 128146179224
17KUZU GROUP 130141151-
18YUKSEL INSAAT CO. INC. 134121123132
19ONUR TAAHUT TASIMACILIK INSAAT TIC. VE SANAYI 140151158138
20NUROL CONSTRUCTION AND TRADING CO. 151148139179
21GULSAN CONSTRUCTION 154---
22ILK CONSTRUCTION 156138107184
23ESER CONTRACTING 158173164176
24GAMA 162155133206
25STFA CONSTRUCTION GROUP 165158192-
26TEPE INSAAT SANAYI AS 166-248217
27KAYI INSAAT SANAYI VE TICARET AS 167169159169
28ESTA INSAAT SANAYI LOJISTIK VE DIS TICARET AS 168174--
29IC ICTAS INSAAT SANAYI VE TICARET AS 175182121103
30ASLAN YAPI VE TICARET AS 176193168194
31METAG INSAAT TICARET AS 186217236200
32SMK GROUP 187206--
33AE ARMA-ELEKTROPANC 190222229-
34SUMMA TURIZM YATIRIMCILIGI AS 194195200187
35BAYBURT GRUP AS 196200183191
36ANEL ELEKTRIK PROJE TAAHHÜT TIC. AS 200231--
37YENIGÜN CONSTRUCTION INDUS. & COMMERCE INC. 206226205212
38GURBAG GROUP 216-223-
39CENGIZ CONSTRUCTION INDUSTRY & TRADE CO. INC. 223184169146
40KOLIN INSAAT TURIZM SANAYI VE TICARET AS 224246240219
41DEKINSAN GRUP INSAAT AS 225---
42MAKYOL INSAAT SANAYI TURIZM VE TICARET AS 226---
43ZAFER TAAHUT INSAAT VI TICARET AS 233224233-
44POLAT YOL YAPI SANAYI VE TICARET AS 239---
45CABA INSAAT ENERJI TURIZM SANAYI VE TICARET AS 244---
46MBD INSAAT SANAYI TURIZM M¸HENDISLIK VE TIC. 250---
47ATLAS GRUP -123--
48DIA HOLDING FZCO -147157161
49DORCE PREFAB. BUILDING & CONSTR. IND. TRADE -233232-
50RASEN INSAAT VE YATIRIM AS -243214203
51OZTURK HOLDİNG CO. --18-
52ATLAS TEXAS CONSTRUCTION AND TRADING INC. --123153
53GULERMAK --208-
54KONTEK CONSTRUCTION INC. --209195
55LOTUS MUTEAHHİTLİK AS --230215
56PREKONS CONSTRUCTION IND. CO. INC. --242-

Not: Bu bilgiler ENR.com resmi sitesinden alınmıştır.